Ministarstvo spoljnih poslova Crne Gore najavilo je da će preduzeti mere protiv ministra - savetnika u Ambasadi Srbije u Podgorici zbog nepoštovanja Bečke konvencije o diplomatskim odnosima.
U delovanju ministra-savetnika Ambasade Srbije, stekli su se, i nepobitno utvrđeni, postupci kojima se flagrantno krši slovo i duh Bečke konvencije, dobra vera i dobra praksa u međudržavnim odnosima i diplomatskim relacijama, navedeno je u saopštenju iz tog resora.
U saopštenju se ne precizira na koji način je ministar-savetnik Ambasade Srbije u Podgorici flagrantno prekršio slovo i duh Bečke konvencije.
Navode da je u otvorenoj i veoma korektnoj komunikaciji, uz obostrano razumevanje, ambasador Srbije u Ministarstvu spoljnih poslova Crne Gore precizno i detaljno obavešten o karakteru, kako kažu, ovih aktivnosti, kao i o odgovarajućim merama koje će biti preduzete od crnogorskih organa.
Istovremeno, dodaje se, da se diplomata u zvanju ministra savetnika u Ambasadi Crne Gore u Beogradu ponaša i deluje primereno i uzorno, poštujući sve standarde i uzuse Bečke konvencije, pa, osim, pukog reciprociteta, stvarnih motiva i razloga za preduzimanje mera protiv nje nema.
2020-01-29 09:42:54Z
https://news.google.com/__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?oc=5
No comments:
Post a Comment